Choď na obsah Choď na menu
 


Robert Pattinson

26.02.2009 9:58 - NEW YORK
Americká spisovateľka Stephenie Meyerová patrí v súčasnosti medzi najpredávanejšie autorky sveta. Preslávila sa najmä sériou štyroch kníh Twilight ságy, ktoré boli preložené do 37 jazykov a doteraz sa predalo viac ako 40 miliónov výtlačkov. Podľa prvej knihy s názvom Twilight (v slovenčine Súmrak) bol natočený veľmi úspešný film, ktorý sa momentálne premieta aj v našich kinách.

Na Slovensko prichádza už tretia kniha, ktorá sa v origináli nazýva Eclipse. Vydavateľstvo Tatran stanovilo termín vydania pokračovania s názvom Zatmenie na 31. marca 2009. V tomto vydavateľstve vyšli aj prvé dva diely Súmrak a Nov, z ktorých sa na Slovensku predalo už viac ako 30 000 výtlačkov a patria medzi bestsellery posledného roka.

Takmer okamžite po spustení predpredaja v najväčšom slovenskom internetovom kníhkupectve Martinus.sk sa Zatmenie stalo najpredávanejším titulom tohto kníhkupectva. „Knihy Twilight ságy patria dlhodobo medzi naše bestsellery. Okrem Zatmenia je v Top 5 aj kolekcia kníh Súmrak a Nov, čo len potvrdzuje veľký záujem o celú sériu,“ hovorí spolumajiteľ Martinus.sk

Michal Meško a dodáva: „Počas prvých troch dní predpredaja sme prijali toľko objednávok na Zatmenie, ako za dva a pol mesiaca predaja prvej knihy Súmrak.“ Tretie pokračovanie stojí v predpredaji na Martinus.sk € 13,49 (406,40 Sk) a zákazníkom bude zaslané v deň vydania. Zatmenie nadväzuje na strhujúci milostný príbeh z predchádzajúcich dielov a vnáša do deja ďalšie otázniky.

Hlavná hrdinka Bella je prinútená vybrať si medzi svojou láskou k upírovi Edwardovi a svojím priateľstvom s vlkolakom Jacobom. Navyše, jej rozhodnutie môže opätovne rozpútať odveký boj medzi upírmi a vlkolakmi. Recenzie a ohlasy kritikov zo zahraničia naznačujú, že Zatmenie nadviaže na úspechy prvých dvoch dielov a podporí tak Twilight mániu, ktorá sa v súčasnosti šíri Slovenskom.

Viac informácii o tomto románe ako aj celej ságe nájdu čitatelia na http://www.martinus.sk/twilight. O spoločnosti Martinus.sk, s.r.o. Martinus.sk je najväčšie slovenské internetové kníhkupectvo, ktoré ponúka vyše 60 000 knižných titulov a DVD filmov z rôznych žánrov a oblastí. Na internete pôsobí od roku 2001, no jeho majitelia už od roku 1990 prevádzkujú aj kamenný obchod. S vyše 300 000 unikátnymi návštevníkmi mesačne (TNS iAudit) je Martinus.sk jednotkou medzi slovenskými internetovými obchodmi. Ponúka mnohé nadštandardné služby, ktoré robia nakupovanie na Martinus.sk jednoduchým a pohodlným. Medzi ne patria veľké náhľady obálok, možnosť prezerať niektoré stránky, diskusie, podrobné sledovanie stavu objednávky či doručenie kuriérom.

zdroj: www.aktuality.sk

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.